Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Rugs / Long-pile rug 10695116



*

nr 1069 5116


LONG-PILE RUG

1960s, 200x138,


1960-tal, 200x138


Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 14 2016
at 18:32:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/11 21:42:28 1      100 kr
10/11 20:06:44 2      250 kr
12/11 05:57:25 1      200 kr
12/11 05:57:25 2      250 kr (Robot)
14/11 00:14:52 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: mattor ryamatta
  • 7021 Bonad/matta
    Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sweden. "Fåg..//
    Present: SEK 1300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:30
  • 7192 CARPET
    antique, 128x131, (mycket sliten),
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:54
  • 6015 CARPET
    handvävd, 132x190,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:52




Ladda ner broschyr